четвъртък, 1 ноември 2018 г.

Джокович пренебрегна правилата, за да помогне на съперника!

Новак Джокович и Дамир Джумхур отмериха сили в 1/8-финала на турнира в Париж, а мачът бе белязан от една необичайна ситуация.

В един момент тенисистът от Босна и Херцеговина се оплака от болка в гърба след края на шестия гейм, който продължи над 11 минути, а сръбският ас се съгласи на съперника да бъде указана помощ, въпреки че това не е обичайна практика.

Най-често медицинските таймаути са позволени чак в края на сета, освен в изключителни случаи когато и противникът е съгласен.

Това прекъсване продължи три минути, а след указаната помощ срещата продължи.

В крайна сметка Джумхур се отказа при 1:2 във втория сет, след като загуби първия с 1:6. Новият номер едно в световния тенис Новак Джокович се класира на 1/4-финалите където го очаква нов балкански сблъсък - с хърватина Марин Чилич.