сряда, 12 септември 2018 г.

Ватерполистите на Сърбия потопиха американците

Ватерполистите на Сърбия победиха националния отбор на САЩ с резултат 14:8 (6:3, 3:1, 3:0, 2:4) във втория кръг на група Б на Световното първенство, което се играе в Берлин. Следващият съперник е Хърватия. Мачът е в четвъртък от 17 часа.

"Делфините" започнаха отлично мача, спечелиха първата четвъртина с 6:3 и в същото темпо продължиха в продължението.

Резултатът на полувремето беше 9:4. Третата четвъртина сръбските ватерполисти спечелиха с 3:0. В последния период се стигна до малко отпускане, така че американците успяха да намалят изоставането - 2:4 в последната четвъртина.

Избраниците на Деян Савич със сериозен подход играха и във втората част на мача и записаха втори триумф, 14:8, на турнира.